event burgee venue burgee

Cockwell's Saturday points series

Flushing Sailing Club

B Fleet

Sailed: 4, Discards: 1, To count: 3, Rating system: IRC, Entries: 13, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY R2 R4 R5 R8 Total Nett
1st B Rita 18 John Peters 1.08 1.0 1.0 1.0 (12.0) 15.0 3.0
2nd B Florence 31 Syndicate 1.055 4.0 2.0 3.0 (14.0 DNC) 23.0 9.0
3rd B Rebecca 24 P D Slater 1.1 2.0 (14.0 DNC) 14.0 DNC 2.0 32.0 18.0
4th B Grace 54 Daniel & Polly Tregaskes 1.075 (14.0 DNC) 14.0 DNC 2.0 9.0 39.0 25.0
5th B Winnie 10 Arthur & Arty WILLIAMS 1.05 (14.0 DNC) 14.0 DNF 4.0 7.0 39.0 25.0
6th B Stella 2 I Jenkins 1.035 (14.0 DNC) 14.0 DNC 5.0 6.0 39.0 25.0
7th B Mabel 41 Peter Collett 1.05 3.0 (14.0 DNC) 14.0 DNC 11.0 42.0 28.0
8th B Victory 7 David Carne 1.065 (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 1.0 43.0 29.0
9th B Demelza 23 J Andrews 1.06 (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 3.0 45.0 31.0
10th B Cousin Jack 14 Peter Seale 1.025 (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 4.0 46.0 32.0
11th B Abigail Rose 32 Sam Heard 1.075 (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 5.0 47.0 33.0
12th B Agnes 33 R Nelson 1.045 (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 8.0 50.0 36.0
13th B Helen Mary 11 K Andrews 1.05 (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 10.0 52.0 38.0

C Fleet

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Rating system: IRC, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY R1 R2 R4 R5 R8 Total Nett
1st C Deliverance 52 Mike Stratton 1 1.0 1.0 1.0 (2.0) 1.0 6.0 4.0
2nd C Leila 21 Adam Bird 1 (5.0 DNC) 5.0 DNC 5.0 DNC 1.0 2.0 18.0 13.0
3rd C Zilpha 43 S Berryman 1 (5.0 DNC) 5.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 3.0 23.0 18.0
4th C Lottie 28 P Ferris 1.018 (5.0 DNC) 5.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 4.0 24.0 19.0

V Fleet

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY R4 Total Nett
1st V Racy Lady 48 D Townrow   1.0 1.0 1.0
2nd V Maranui V21 Evelyn Boscawen   2.0 2.0 2.0
3rd V Milly 45 R Graffy   3.0 3.0 3.0
4th V Saucy Sally 10 J Martin   4.0 4.0 4.0
5th V Mayfly V15 Ray Stedman   5.0 5.0 5.0

W Fleet

Sailed: 7, Discards: 2, To count: 5, Rating system: NHC4, Entries: 14, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY R1 R2 R4 R5 R6 R7 R8 Total Nett
1st W Elida 8376 Dave & Tam Ryeng 1079 (5.0) 2.0 3.0 2.0 (15.0 DNC) 3.0 1.0 31.0 11.0
2nd W Gap Year 705 Len, Teresa & Annie Trenoweth 1095 1.0 1.0 (15.0 DNF) 1.0 (15.0 DNC) 1.0 15.0 DNC 49.0 19.0
3rd W Wild Child 3080 Neil Chamberlain 1123 2.0 3.0 (15.0 DNF) 9.0 3.0 (15.0 DNC) 2.0 49.0 19.0
4th W Sweet Friday 27 Len Cheshire 1151 (15.0 DNC) 6.0 5.0 (8.0) 2.0 5.0 4.0 45.0 22.0
5th W Deep Purple 6226 Ron Jones 1068 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 2.0 5.0 15.0 DNC 4.0 3.0 59.0 29.0
6th W Hecate 536 Mike Swingler 1058 3.0 (15.0 DNC) 4.0 3.0 (15.0 DNC) 15.0 DNC 7.0 62.0 32.0
7th W Popincoota 7170 Alan Grose & Jane Goddard 1052 6.0 4.0 (15.0 DNF) 1.0 OOD (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 71.0 41.0
8th W Gorran Knack 5399 Steven Rendall 1052 (15.0 DNC) 5.0 1.0 6.0 (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 72.0 42.0
9th W Amneris 7974 Mike Robson 1077 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 4.0 1.0 15.0 DNC 15.0 DNC 80.0 50.0
10th W Wilkie 7268 Bob Chapple 1072 4.0 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 5.0 84.0 54.0
11th W Incite 466 Martin Leech 898 (15.0 DNC) 7.0 (15.0 DNC) 7.0 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 89.0 59.0
12th W Aurora 719 Dave & Mandy Owens 1095 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 2.0 15.0 DNC 92.0 62.0
13th W Moonshine 5780 Kevin Maclean 1081 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 6.0 96.0 66.0
14th W Red Gauntlet 426   1079 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 8.0 98.0 68.0

E Fleet

Sailed: 6, Discards: 2, To count: 4, Rating system: PY, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY R1 R2 R4 R5 R7 R8 Total Nett
1st E Scorpion 5592 Geoff Davies 958 1.0 1.0 (4.0 DNC) 2.0 2.0 (4.0 DNC) 14.0 6.0
2nd E Atalanta 9567 Stuart Higgins 958 (4.0 DNC) (4.0 DNC) 1.0 1.0 1.0 4.0 DNC 15.0 7.0
3rd E Gunslinger 5562 Tony Cook 929 2.0 2.0 (4.0 DNF) (3.0) 3.0 1.0 15.0 8.0

G Fleet

Sailed: 6, Discards: 2, To count: 4, Rating system: IRC, Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY R1 R2 R4 R5 R7 R8 Total Nett
1st G Morwennel 26 Nigel Glanville 0.9 1.0 1.0 1.0 (6.0 DNC) (3.0) 1.0 13.0 4.0
2nd G Clementine 49 Alan Perham & Victor Franks 0.87 (6.0 DNC) 2.0 3.0 (6.0 DNC) 2.0 2.0 21.0 9.0
3rd G Ruby 27 A Martin 0.91 (6.0 DNC) (6.0 DNC) 2.0 1.0 6.0 DNC 6.0 DNC 27.0 15.0
4th G Katy 67 Sue Grigg 0.86 (6.0 DNC) (6.0 DNC) 6.0 DNC 6.0 DNC 1.0 6.0 DNC 31.0 19.0
5th G Dragonfly Z8 Mike Maguire 0.95 (6.0 DNC) (6.0 DNC) 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 3.0 33.0 21.0

R1 - B Fleet - 4/5/13 at 14:10

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 14:45:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Place Points

R2 - B Fleet - 18/5/13 at 14:10

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 14:45:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 B Rita 18 John Peters 1.08 1:42:57 1:51:11 1.0
2 B Rebecca 24 P D Slater 1.1 1:42:06 1:52:19 2.0
3 B Mabel 41 Peter Collett 1.05 1:46:59 1:52:20 3.0
4 B Florence 31 Syndicate 1.055 1:49:12 1:55:12 4.0

R4 - B Fleet - 25/5/13 at 14:10

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 14:45:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 B Rita 18 John Peters 1.08 1:44:22 1:52:43 1.0
2 B Florence 31 Syndicate 1.055 1:53:11 1:59:25 2.0
3 B Winnie 10 Arthur & Arty WILLIAMS 1.05 DNF   14.0

R5 - B Fleet - 1/6/13 at 14:10

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 14:45:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 B Rita 18 John Peters 1.08 1:23:12 1:29:51 1.0
2 B Grace 54 Daniel & Polly Tregaskes 1.075 1:24:48 1:31:10 2.0
3 B Florence 31 Syndicate 1.055 1:27:49 1:32:39 3.0
4 B Winnie 10 Arthur & Arty WILLIAMS 1.05 1:28:49 1:33:15 4.0
5 B Stella 2 I Jenkins 1.035 1:31:48 1:35:01 5.0

R6 - B Fleet - 15/6/13 at 14:10

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 14:45:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Place Points

R7 - B Fleet - 29/6/13 at 14:10

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 14:45:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Place Points

R8 - B Fleet - 13/7/13 at 14:10

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 14:45:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 B Victory 7 David Carne 1.065 1:35:14 1:41:25 1.0
2 B Rebecca 24 P D Slater 1.1 1:36:12 1:45:49 2.0
3 B Demelza 23 J Andrews 1.06 1:40:26 1:46:28 3.0
4 B Cousin Jack 14 Peter Seale 1.025 1:44:17 1:46:53 4.0
5 B Abigail Rose 32 Sam Heard 1.075 1:41:36 1:49:13 5.0
6 B Stella 2 I Jenkins 1.035 1:46:35 1:50:19 6.0
7 B Winnie 10 Arthur & Arty WILLIAMS 1.05 1:45:33 1:50:50 7.0
8 B Agnes 33 R Nelson 1.045 1:48:43 1:53:37 8.0
9 B Grace 54 Daniel & Polly Tregaskes 1.075 1:46:04 1:54:01 9.0
10 B Helen Mary 11 K Andrews 1.05 1:48:43 1:54:09 10.0
11 B Mabel 41 Peter Collett 1.05 1:49:08 1:54:35 11.0
12 B Rita 18 John Peters 1.08 1:46:32 1:55:03 12.0

R1 - C Fleet - 4/5/13 at 14:10

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 14:25:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 C Deliverance 52 Mike Stratton 1 0:59:59 0:59:59 1.0

R2 - C Fleet - 18/5/13 at 14:10

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 14:25:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 C Deliverance 52 Mike Stratton 1 1:49:54 1:49:54 1.0

R4 - C Fleet - 25/5/13 at 14:10

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 14:20:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 C Deliverance 52 Mike Stratton 1 2:16:06 2:16:06 1.0

R5 - C Fleet - 1/6/13 at 14:10

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 14:20:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 C Leila 21 Adam Bird 1 1:28:07 1:28:07 1.0
2 C Deliverance 52 Mike Stratton 1 1:31:49 1:31:49 2.0

R6 - C Fleet - 15/6/13 at 14:10

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 14:20:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Place Points

R7 - C Fleet - 29/6/13 at 14:10

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 14:20:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Place Points

R8 - C Fleet - 13/7/13 at 14:10

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 14:25:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 C Deliverance 52 Mike Stratton 1 1:38:09 1:38:09 1.0
2 C Leila 21 Adam Bird 1 1:39:20 1:39:20 2.0
3 C Zilpha 43 S Berryman 1 1:39:26 1:39:26 3.0
4 C Lottie 28 P Ferris 1.018 1:42:30 1:44:21 4.0

R1 - V Fleet - 4/5/13 at 14:10

Start: Start 7, Finishes: Place, Time: 14:10:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Place Points

R2 - V Fleet - 18/5/13 at 14:10

Start: Start 7, Finishes: Place, Time: 14:10:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Place Points

R4 - V Fleet - 25/5/13 at 14:10

Start: Start 7, Finishes: Place, Time: 14.30
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Place Points
1 V Racy Lady 48 D Townrow   1 1.0
2 V Maranui V21 Evelyn Boscawen   2 2.0
3 V Milly 45 R Graffy   3 3.0
4 V Saucy Sally 10 J Martin   4 4.0
5 V Mayfly V15 Ray Stedman   5 5.0

R5 - V Fleet - 1/6/13 at 14:10

Start: Start 7, Finishes: Place, Time: 14:10:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Place Points

R6 - V Fleet - 15/6/13 at 14:10

Start: Start 7, Finishes: Place, Time: 14:10:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Place Points

R7 - V Fleet - 29/6/13 at 14:10

Start: Start 7, Finishes: Place, Time: 14:10:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Place Points

R8 - V Fleet - 13/7/13 at 14:10

Start: Start 7, Finishes: Place, Time: 14:10:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Place Points

R1 - W Fleet - 4/5/13 at 14:10

Start: Start 8, Finishes: Finish time, Time: 14:10:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 W Gap Year 705 Len, Teresa & Annie Trenoweth 1095 1:21:19 1:14:16 1.0
2 W Wild Child 3080 Neil Chamberlain 1123 1:26:18 1:16:51 2.0
3 W Hecate 536 Mike Swingler 1058 1:23:45 1:19:10 3.0
4 W Wilkie 7268 Bob Chapple 1072 1:25:02 1:19:19 4.0
5 W Elida 8376 Dave & Tam Ryeng 1079 1:26:04 1:19:46 5.0
6 W Popincoota 7170 Alan Grose & Jane Goddard 1052 1:24:20 1:20:10 6.0

R2 - W Fleet - 18/5/13 at 14:10

Start: Start 8, Finishes: Finish time, Time: 14:10:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 W Gap Year 705 Len, Teresa & Annie Trenoweth 1095 1:56:53 1:46:45 1.0
2 W Elida 8376 Dave & Tam Ryeng 1079 2:01:06 1:52:14 2.0
3 W Wild Child 3080 Neil Chamberlain 1123 2:11:30 1:57:06 3.0
4 W Popincoota 7170 Alan Grose & Jane Goddard 1052 2:04:41 1:58:31 4.0
5 W Gorran Knack 5399 Steven Rendall 1052 2:05:54 1:59:41 5.0
6 W Sweet Friday 27 Len Cheshire 1151 2:18:20 2:00:11 6.0
7 W Incite 466 Martin Leech 898 1:48:36 2:00:56 7.0

R4 - W Fleet - 25/5/13 at 14:10

Start: Start 8, Finishes: Finish time, Time: 14:10:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 W Gorran Knack 5399 Steven Rendall 1052 2:17:58 2:11:09 1.0
2 W Deep Purple 6226 Ron Jones 1068 2:24:16 2:15:05 2.0
3 W Elida 8376 Dave & Tam Ryeng 1079 2:26:16 2:15:33 3.0
4 W Hecate 536 Mike Swingler 1058 2:26:38 2:18:36 4.0
5 W Sweet Friday 27 Len Cheshire 1151 2:50:00 2:27:42 5.0
6 W Gap Year 705 Len, Teresa & Annie Trenoweth 1095 DNF   15.0
6 W Wild Child 3080 Neil Chamberlain 1123 DNF   15.0
6 W Popincoota 7170 Alan Grose & Jane Goddard 1052 DNF   15.0

R5 - W Fleet - 1/6/13 at 14:10

Start: Start 8, Finishes: Finish time, Time: 14:10:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 W Gap Year 705 Len, Teresa & Annie Trenoweth 1095 1:56:58 1:46:49 1.0
1 W Popincoota 7170 Alan Grose & Jane Goddard 1052 OOD   1.0
3 W Elida 8376 Dave & Tam Ryeng 1079 2:03:09 1:54:08 2.0
4 W Hecate 536 Mike Swingler 1058 2:01:15 1:54:36 3.0
5 W Amneris 7974 Mike Robson 1077 2:03:32 1:54:42 4.0
6 W Deep Purple 6226 Ron Jones 1068 2:02:36 1:54:48 5.0
7 W Gorran Knack 5399 Steven Rendall 1052 2:01:30 1:55:30 6.0
8 W Incite 466 Martin Leech 898 1:45:57 1:57:59 7.0
9 W Sweet Friday 27 Len Cheshire 1151 2:24:53 2:05:53 8.0
10 W Wild Child 3080 Neil Chamberlain 1123 2:25:49 2:09:51 9.0

R6 - W Fleet - 15/6/13 at 14:10

Start: Start 8, Finishes: Finish time, Time: 14:10:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 W Amneris 7974 Mike Robson 1077 0:48:55 0:45:25 1.0
2 W Sweet Friday 27 Len Cheshire 1151 0:54:33 0:47:24 2.0
3 W Wild Child 3080 Neil Chamberlain 1123 0:53:35 0:47:43 3.0

R7 - W Fleet - 29/6/13 at 14:10

Start: Start 8, Finishes: Finish time, Time: 14:10:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 W Gap Year 705 Len, Teresa & Annie Trenoweth 1095 2:12:41 2:01:10 1.0
2 W Aurora 719 Dave & Mandy Owens 1095 2:13:19 2:01:45 2.0
3 W Elida 8376 Dave & Tam Ryeng 1079 2:14:08 2:04:19 3.0
4 W Deep Purple 6226 Ron Jones 1068 2:20:38 2:11:41 4.0
5 W Sweet Friday 27 Len Cheshire 1151 2:34:52 2:14:33 5.0

R8 - W Fleet - 13/7/13 at 14:10

Start: Start 8, Finishes: Finish time, Time: 14:10:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 W Elida 8376 Dave & Tam Ryeng 1079 1:57:23 1:48:47 1.0
2 W Wild Child 3080 Neil Chamberlain 1123 2:10:15 1:55:59 2.0
3 W Deep Purple 6226 Ron Jones 1068 2:04:14 1:56:19 3.0
4 W Sweet Friday 27 Len Cheshire 1151 2:25:06 2:06:04 4.0
5 W Wilkie 7268 Bob Chapple 1072 2:15:21 2:06:16 5.0
6 W Moonshine 5780 Kevin Maclean 1081 2:19:29 2:09:02 6.0
7 W Hecate 536 Mike Swingler 1058 2:18:16 2:10:41 7.0
8 W Red Gauntlet 426   1079 2:27:37 2:16:49 8.0

R1 - E Fleet - 4/5/13 at 14:10

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 14:10:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 E Scorpion 5592 Geoff Davies 958 1:33:23 1:37:29 1.0
2 E Gunslinger 5562 Tony Cook 929 1:44:42 1:52:42 2.0

R2 - E Fleet - 18/5/13 at 14:10

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 14:10:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 E Scorpion 5592 Geoff Davies 958 1:54:04 1:59:04 1.0
2 E Gunslinger 5562 Tony Cook 929 2:05:02 2:14:35 2.0

R4 - E Fleet - 25/5/13 at 14:10

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 14:10:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 E Atalanta 9567 Stuart Higgins 958 2:30:47 2:37:24 1.0
2 E Gunslinger 5562 Tony Cook 929 DNF   4.0

R5 - E Fleet - 1/6/13 at 14:10

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 14:10:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 E Atalanta 9567 Stuart Higgins 958 2:29:40 2:36:14 1.0
2 E Scorpion 5592 Geoff Davies 958 2:34:59 2:41:47 2.0
3 E Gunslinger 5562 Tony Cook 929 2:36:20 2:48:17 3.0

R6 - E Fleet - 15/6/13 at 14:10

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 14:10:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Place Points

R7 - E Fleet - 29/6/13 at 14:10

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 14:10:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 E Atalanta 9567 Stuart Higgins 958 1:58:44 2:03:56 1.0
2 E Scorpion 5592 Geoff Davies 958 2:01:27 2:06:46 2.0
3 E Gunslinger 5562 Tony Cook 929 2:02:04 2:11:24 3.0

R8 - E Fleet - 13/7/13 at 14:10

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 14:10:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 E Gunslinger 5562 Tony Cook 929 2:18:27 2:29:02 1.0

R1 - G Fleet - 4/5/13 at 14:10

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 14:15:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 G Morwennel 26 Nigel Glanville 0.9 1:05:18 0:58:46 1.0

R2 - G Fleet - 18/5/13 at 14:10

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 14:15:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 G Morwennel 26 Nigel Glanville 0.9 1:46:28 1:35:49 1.0
2 G Clementine 49 Alan Perham & Victor Franks 0.87 1:50:16 1:35:56 2.0

R4 - G Fleet - 25/5/13 at 14:10

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 14:15:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 G Morwennel 26 Nigel Glanville 0.9 2:01:21 1:49:13 1.0
2 G Ruby 27 A Martin 0.91 2:16:52 2:04:33 2.0
3 G Clementine 49 Alan Perham & Victor Franks 0.87 2:37:21 2:16:54 3.0

R5 - G Fleet - 1/6/13 at 14:10

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 14:15:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 G Ruby 27 A Martin 0.91 1:45:58 1:36:26 1.0

R6 - G Fleet - 15/6/13 at 14:10

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 14:15:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Place Points

R7 - G Fleet - 29/6/13 at 14:10

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 14:15:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 G Katy 67 Sue Grigg 0.86 2:12:16 1:53:45 1.0
2 G Clementine 49 Alan Perham & Victor Franks 0.87 2:12:58 1:55:41 2.0
3 G Morwennel 26 Nigel Glanville 0.9 2:10:16 1:57:14 3.0

R8 - G Fleet - 13/7/13 at 14:10

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 14:15:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 G Morwennel 26 Nigel Glanville 0.9 1:51:02 1:39:56 1.0
2 G Clementine 49 Alan Perham & Victor Franks 0.87 1:55:29 1:40:28 2.0
3 G Dragonfly Z8 Mike Maguire 0.95 1:48:54 1:43:27 3.0



Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com