event burgee venue burgee

Skinner's Tuesday points series

Flushing Sailing Club

B Fleet

Sailed: 6, Discards: 2, To count: 4, Rating system: IRC, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st B Moon 58 Patrick Selman 1.075 1.0 2.0 1.0 1.0 2.0 2.0 9.0 5.0
2nd B Grace 54 Daniel & Polly Tregaskes 1.075 4.0 DNC 1.0 2.0 2.0 1.0 4.0 DNC 14.0 6.0
3rd B Rita 18 John Peters 1.08 4.0 DNC 4.0 DNC 4.0 DNC 4.0 DNC 4.0 DNC 1.0 21.0 13.0

W Fleet

Sailed: 6, Discards: 2, To count: 4, Rating system: PY, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st W Wild Child 3080 Neil Chamberlain 1123 1.0 2.0 2.0 1.0 1.0 2.0 9.0 5.0
2nd W Incite 466 Martin Leech 898 9.0 DNC 1.0 1.0 2.0 1.0 OOD 3.0 17.0 5.0
3rd W Minx 6902 Charlie Choak 930 9.0 DNC 9.0 DNC 3.0 9.0 DNF 4.0 1.0 OOD 35.0 17.0
4th W Sweet Friday 27 Len Cheshire 1151 9.0 DNC 9.0 DNC 6.0 3.0 2.0 7.0 36.0 18.0
5th W Fooster 7362 Patrick Tatham 1046 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 5.0 3.0 4.0 39.0 21.0
6th W Grilled Kipper 8827 Mash Derrick 1052 9.0 DNC 9.0 DNC 5.0 6.0 5.0 5.0 39.0 21.0
7th W Amneris 7974 Peter Hackett 1077 9.0 DNC 3.0 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 1.0 40.0 22.0
8th W Puffin 8006 Roger Little 1079 9.0 DNC 9.0 DNC 4.0 4.0 9.0 DNC 6.0 41.0 23.0

V Fleet

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY R4 R6 Total Nett
1st V Saucy Sally V10     4.0 DNC 1.0 5.0 5.0
2nd V Pixy V7 Lyulph Helsing   1.0 4.0 DNC 5.0 5.0
3rd V Milly V45     4.0 DNC 2.0 6.0 6.0

E Fleet

Sailed: 6, Discards: 2, To count: 4, Rating system: PY, Entries: 10, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st E Excelle 4462 John Fox & Toby Claridge 929 5.0 3.0 2.0 1.0 4.0 1.0 16.0 7.0
2nd E Hawk 4735 Chris Bell 965 3.0 4.0 11.0 DNF 2.0 1.0 2.0 23.0 8.0
3rd E Jitterbug 4269 John Hicks 935 1.0 2.0 1.0 6.0 5.0 8.0 23.0 9.0
4th E Scorpion 5592 Geoff Davies 958 4.0 1.0 11.0 DNF 5.0 6.0 6.0 33.0 16.0
5th E Tresillian 5291 John Beavis 929 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNF 4.0 2.0 3.0 42.0 20.0
6th E Charley Farley 2603 Gary Hughes 917 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 3.0 3.0 4.0 43.0 21.0
7th E Hero 3894 Chris Wilson 924 2.0 6.0 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 7.0 48.0 26.0
8th E Temeraire 5508 Martin Eddy 930 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 7.0 7.0 5.0 52.0 30.0
9th E Gunslinger 5562 Tony Cook 929 11.0 DNC 5.0 11.0 DNF 8.0 8.0 10.0 53.0 31.0
10th E Atalanta 9567 Stuart Higgins 958 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 9.0 64.0 42.0

U Fleet

Sailed: 6, Discards: 2, To count: 4, Rating system: PY, Entries: 7, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st U Wilkie 7268 Bob Chapple 1031 1.0 2.0 1.0 3.0 2.5 8.0 DNC 17.5 6.5
2nd U Gap Year 705 Len, Teresa & Annie Trenoweth 1053 8.0 DNS 1.0 8.0 DNF 1.0 5.0 1.0 24.0 8.0
3rd U Mary Boon 1202 John Cruise 1136 3.0 5.0 8.0 DNF 2.0 1.0 2.0 21.0 8.0
4th U Popincoota 7170 Alan Grose & Jane Goddard 1012 2.0 3.0 2.0 4.0 4.0 3.0 18.0 10.0
5th U Hecate 536 Mike Swingler 1017 8.0 DNC 4.0 3.0 8.0 DNC 2.5 8.0 DNC 33.5 17.5
6th U Deep Purple 6226 Ron Jones 1027 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 4.0 44.0 28.0
7th U Levity 3161 Guy English 1069 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNF 8.0 OCS 8.0 DNC 8.0 DNC 48.0 32.0

G Fleet

Sailed: 6, Discards: 2, To count: 4, Rating system: IRC, Entries: 2, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st G Magpie of Mylor T2001 Robin Roebuck 0.83 3.0 DNF 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 8.0 4.0
2nd G Clementine 49 Alan Perham & Victor Franks 1.00 3.0 DNC 3.0 DNC 3.0 DNC 3.0 DNC 2.0 3.0 DNC 17.0 11.0

Q Fleet

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Rating system: IRC, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st Q Xtreme 9690 Steven Hills 0.980 1.0 1.0 1.0 1.0 4.0 DNC 8.0 4.0
2nd Q Encore 1663 David Cunliffe 0.923 2.0 4.0 DNF 2.0 4.0 DNC 1.0 13.0 9.0
3rd Q Macavity 7528 John Murrell 0.929 4.0 DNC 4.0 DNC 3.0 4.0 DNC 4.0 DNC 19.0 15.0

R1 - B Fleet - 9/4/13 at 18:10

Start: Working Boats (large), Finishes: Finish time, Time: 18:45:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 B Moon 58 Patrick Selman 1.075 1:17:40 1:23:30 1.0

R2 - B Fleet - 16/4/13 at 18:10

Start: Working Boats (large), Finishes: Finish time, Time: 18:45:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 B Grace 54 Daniel & Polly Tregaskes 1.075 1:36:46 1:44:01 1.0
2 B Moon 58 Patrick Selman 1.075 1:41:20 1:48:56 2.0

R3 - B Fleet - 23/4/13 at 18:10

Start: Working Boats (large), Finishes: Finish time, Time: 18:45:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 B Moon 58 Patrick Selman 1.075 0:55:45 0:59:56 1.0
2 B Grace 54 Daniel & Polly Tregaskes 1.075 1:15:30 1:21:10 2.0

R4 - B Fleet - 30/4/13 at 18:10

Start: Working Boats (large), Finishes: Finish time, Time: 18:45:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 B Moon 58 Patrick Selman 1.075 1:00:34 1:05:07 1.0
2 B Grace 54 Daniel & Polly Tregaskes 1.075 1:00:53 1:05:27 2.0

R5 - B Fleet - 7/5/13 at 18:10

Start: Working Boats (large), Finishes: Finish time, Time: 18:45:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 B Grace 54 Daniel & Polly Tregaskes 1.075 1:18:28 1:24:21 1.0
2 B Moon 58 Patrick Selman 1.075 1:19:26 1:25:23 2.0

R6 - B Fleet - 21/5/13 at 18:10

Start: Working Boats (large), Finishes: Finish time, Time: 18:45:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 B Rita 18 John Peters 1.08 1:05:22 1:10:36 1.0
2 B Moon 58 Patrick Selman 1.075 1:08:55 1:14:05 2.0

R1 - W Fleet - 9/4/13 at 18:10

Start: PY White Sails, Finishes: Finish time, Time: 18:30:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 W Wild Child 3080 Neil Chamberlain 1123 1:01:30 0:54:46 1.0

R2 - W Fleet - 16/4/13 at 18:10

Start: PY White Sails, Finishes: Finish time, Time: 18:30:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 W Incite 466 Martin Leech 898 1:06:19 1:13:51 1.0
2 W Wild Child 3080 Neil Chamberlain 1123 1:27:31 1:17:56 2.0
3 W Amneris 7974 Peter Hackett 1077 1:29:07 1:22:45 3.0

R3 - W Fleet - 23/4/13 at 18:10

Start: PY White Sails, Finishes: Finish time, Time: 18:30:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 W Incite 466 Martin Leech 898 0:42:38 0:47:29 1.0
2 W Wild Child 3080 Neil Chamberlain 1123 0:57:30 0:51:12 2.0
3 W Minx 6902 Charlie Choak 930 0:49:28 0:53:11 3.0
4 W Puffin 8006 Roger Little 1079 1:02:18 0:57:44 4.0
5 W Grilled Kipper 8827 Mash Derrick 1052 1:07:41 1:04:20 5.0
6 W Sweet Friday 27 Len Cheshire 1151 1:50:05 1:35:38 6.0

R4 - W Fleet - 30/4/13 at 18:10

Start: PY White Sails, Finishes: Finish time, Time: 18:30:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 W Wild Child 3080 Neil Chamberlain 1123 0:42:08 0:37:31 1.0
2 W Incite 466 Martin Leech 898 0:34:18 0:38:12 2.0
3 W Sweet Friday 27 Len Cheshire 1151 0:45:53 0:39:52 3.0
4 W Puffin 8006 Roger Little 1079 0:45:38 0:42:18 4.0
5 W Fooster 7362 Patrick Tatham 1046 0:45:21 0:43:21 5.0
6 W Grilled Kipper 8827 Mash Derrick 1052 0:45:44 0:43:28 6.0
7 W Minx 6902 Charlie Choak 930 DNF   9.0

R5 - W Fleet - 7/5/13 at 18:10

Start: PY White Sails, Finishes: Finish time, Time: 18:30:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 W Wild Child 3080 Neil Chamberlain 1123 1:35:07 1:24:42 1.0
1 W Incite 466 Martin Leech 898 OOD   1.0
3 W Sweet Friday 27 Len Cheshire 1151 1:40:44 1:27:31 2.0
4 W Fooster 7362 Patrick Tatham 1046 1:33:33 1:29:26 3.0
5 W Minx 6902 Charlie Choak 930 1:27:27 1:34:02 4.0
6 W Grilled Kipper 8827 Mash Derrick 1052 1:42:12 1:37:09 5.0

R6 - W Fleet - 21/5/13 at 18:10

Start: PY White Sails, Finishes: Finish time, Time: 18:30:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 W Minx 6902 Charlie Choak 930 OOD   1.0
1 W Amneris 7974 Peter Hackett 1077 1:05:16 1:00:36 1.0
3 W Wild Child 3080 Neil Chamberlain 1123 1:08:55 1:01:22 2.0
4 W Incite 466 Martin Leech 898 0:58:43 1:05:23 3.0
5 W Fooster 7362 Patrick Tatham 1046 1:08:50 1:05:48 4.0
6 W Grilled Kipper 8827 Mash Derrick 1052 1:14:08 1:10:28 5.0
7 W Puffin 8006 Roger Little 1079 1:17:09 1:11:30 6.0
8 W Sweet Friday 27 Len Cheshire 1151 1:23:03 1:12:09 7.0

R1 - V Fleet - 9/4/13 at 18:10

Start: Sunbeams, Finishes: Finish time, Time: 18:20:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Place Points

R2 - V Fleet - 16/4/13 at 18:10

Start: Sunbeams, Finishes: Finish time, Time: 18:20:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Place Points

R3 - V Fleet - 23/4/13 at 18:10

Start: Sunbeams, Finishes: Finish time, Time: 18:20:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Place Points

R4 - V Fleet - 30/4/13 at 18:10

Start: Sunbeams, Finishes: Finish time, Time: 18:20:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 V Pixy V7 Lyulph Helsing   0:43:53 0:43:53 1.0

R5 - V Fleet - 7/5/13 at 18:10

Start: Sunbeams, Finishes: Finish time, Time: 18:20:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Place Points

R6 - V Fleet - 21/5/13 at 18:10

Start: Sunbeams, Finishes: Finish time, Time: 18:20:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Place Points
1 V Saucy Sally V10     1 1.0
2 V Milly V45     2 2.0

R1 - E Fleet - 9/4/13 at 18:10

Start: PY<1000, Finishes: Finish time, Time: 18:25:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 E Jitterbug 4269 John Hicks 935 0:46:27 0:49:41 1.0
2 E Hero 3894 Chris Wilson 924 0:59:37 1:04:31 2.0
3 E Hawk 4735 Chris Bell 965 1:07:59 1:10:27 3.0
4 E Scorpion 5592 Geoff Davies 958 1:08:16 1:11:16 4.0
5 E Excelle 4462 John Fox & Toby Claridge 929 1:07:29 1:12:38 5.0

R2 - E Fleet - 16/4/13 at 18:10

Start: PY<1000, Finishes: Finish time, Time: 18:25:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 E Scorpion 5592 Geoff Davies 958 1:52:05 1:57:00 1.0
2 E Jitterbug 4269 John Hicks 935 1:49:44 1:57:22 2.0
3 E Excelle 4462 John Fox & Toby Claridge 929 1:49:47 1:58:10 3.0
4 E Hawk 4735 Chris Bell 965 1:54:41 1:58:51 4.0
5 E Gunslinger 5562 Tony Cook 929 1:58:23 2:07:26 5.0
6 E Hero 3894 Chris Wilson 924 1:58:20 2:08:04 6.0

R3 - E Fleet - 23/4/13 at 18:10

Start: PY<1000, Finishes: Finish time, Time: 18:25:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 E Jitterbug 4269 John Hicks 935 1:24:12 1:30:03 1.0
2 E Excelle 4462 John Fox & Toby Claridge 929 1:37:34 1:45:01 2.0
3 E Hawk 4735 Chris Bell 965 DNF   11.0
3 E Scorpion 5592 Geoff Davies 958 DNF   11.0
3 E Tresillian 5291 John Beavis 929 DNF   11.0
3 E Gunslinger 5562 Tony Cook 929 DNF   11.0

R4 - E Fleet - 30/4/13 at 18:10

Start: PY<1000, Finishes: Finish time, Time: 18:25:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 E Excelle 4462 John Fox & Toby Claridge 929 0:34:50 0:37:30 1.0
2 E Hawk 4735 Chris Bell 965 0:36:40 0:38:00 2.0
3 E Charley Farley 2603 Gary Hughes 917 0:35:15 0:38:26 3.0
4 E Tresillian 5291 John Beavis 929 0:35:50 0:38:34 4.0
5 E Scorpion 5592 Geoff Davies 958 0:37:26 0:39:04 5.0
6 E Jitterbug 4269 John Hicks 935 0:37:15 0:39:50 6.0
7 E Temeraire 5508 Martin Eddy 930 0:37:06 0:39:54 7.0
8 E Gunslinger 5562 Tony Cook 929 0:43:03 0:46:20 8.0

R5 - E Fleet - 7/5/13 at 18:10

Start: PY<1000, Finishes: Finish time, Time: 18:25:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 E Hawk 4735 Chris Bell 965 1:36:05 1:39:34 1.0
2 E Tresillian 5291 John Beavis 929 1:32:40 1:39:45 2.0
3 E Charley Farley 2603 Gary Hughes 917 1:31:29 1:39:46 3.0
4 E Excelle 4462 John Fox & Toby Claridge 929 1:33:20 1:40:28 4.0
5 E Jitterbug 4269 John Hicks 935 1:34:19 1:40:52 5.0
6 E Scorpion 5592 Geoff Davies 958 1:36:56 1:41:11 6.0
7 E Temeraire 5508 Martin Eddy 930 1:35:06 1:42:15 7.0
8 E Gunslinger 5562 Tony Cook 929 1:40:29 1:48:10 8.0

R6 - E Fleet - 21/5/13 at 18:10

Start: PY<1000, Finishes: Finish time, Time: 18:25:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 E Excelle 4462 John Fox & Toby Claridge 929 1:16:25 1:22:15 1.0
2 E Hawk 4735 Chris Bell 965 1:22:36 1:25:36 2.0
3 E Tresillian 5291 John Beavis 929 1:19:34 1:25:39 3.0
4 E Charley Farley 2603 Gary Hughes 917 1:18:38 1:25:45 4.0
5 E Temeraire 5508 Martin Eddy 930 1:20:34 1:26:38 5.0
6 E Scorpion 5592 Geoff Davies 958 1:23:10 1:26:49 6.0
7 E Hero 3894 Chris Wilson 924 1:20:42 1:27:20 7.0
8 E Jitterbug 4269 John Hicks 935 1:22:10 1:27:53 8.0
9 E Atalanta 9567 Stuart Higgins 958 1:24:49 1:28:32 9.0
10 E Gunslinger 5562 Tony Cook 929 1:29:18 1:36:07 10.0

R1 - U Fleet - 9/4/13 at 18:10

Start: PY>1000, Finishes: Finish time, Time: 18:35:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 U Wilkie 7268 Bob Chapple 1031 1:03:46 1:01:51 1.0
2 U Popincoota 7170 Alan Grose & Jane Goddard 1012 1:02:58 1:02:13 2.0
3 U Mary Boon 1202 John Cruise 1136 1:13:10 1:04:24 3.0
4 U Gap Year 705 Len, Teresa & Annie Trenoweth 1053 DNS   8.0

R2 - U Fleet - 16/4/13 at 18:10

Start: PY>1000, Finishes: Finish time, Time: 18:35:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 U Gap Year 705 Len, Teresa & Annie Trenoweth 1053 1:30:13 1:25:41 1.0
2 U Wilkie 7268 Bob Chapple 1031 1:29:35 1:26:53 2.0
3 U Popincoota 7170 Alan Grose & Jane Goddard 1012 1:28:36 1:27:33 3.0
4 U Hecate 536 Mike Swingler 1017 1:31:00 1:29:29 4.0
5 U Mary Boon 1202 John Cruise 1136 1:42:23 1:30:08 5.0

R3 - U Fleet - 23/4/13 at 18:10

Start: PY>1000, Finishes: Finish time, Time: 18:35:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 U Wilkie 7268 Bob Chapple 1031 1:35:57 1:33:04 1.0
2 U Popincoota 7170 Alan Grose & Jane Goddard 1012 1:57:14 1:55:51 2.0
3 U Hecate 536 Mike Swingler 1017 2:10:55 2:08:44 3.0
4 U Gap Year 705 Len, Teresa & Annie Trenoweth 1053 DNF   8.0
4 U Mary Boon 1202 John Cruise 1136 DNF   8.0
4 U Levity 3161 Guy English 1069 DNF   8.0

R4 - U Fleet - 30/4/13 at 18:10

Start: PY>1000, Finishes: Finish time, Time: 18:35:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 U Gap Year 705 Len, Teresa & Annie Trenoweth 1053 0:39:13 0:37:15 1.0
2 U Mary Boon 1202 John Cruise 1136 0:44:54 0:39:31 2.0
3 U Wilkie 7268 Bob Chapple 1031 0:41:22 0:40:07 3.0
4 U Popincoota 7170 Alan Grose & Jane Goddard 1012 0:41:09 0:40:40 4.0
5 U Levity 3161 Guy English 1069 OCS   8.0

R5 - U Fleet - 7/5/13 at 18:10

Start: PY>1000, Finishes: Finish time, Time: 18:35:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 U Mary Boon 1202 John Cruise 1136 1:33:06 1:21:57 1.0
2 U Wilkie 7268 Bob Chapple 1031 1:25:38 1:23:04 2.5
2 U Hecate 536 Mike Swingler 1017 1:24:29 1:23:04 2.5
4 U Popincoota 7170 Alan Grose & Jane Goddard 1012 1:24:13 1:23:13 4.0
5 U Gap Year 705 Len, Teresa & Annie Trenoweth 1053 1:28:31 1:24:04 5.0

R6 - U Fleet - 21/5/13 at 18:10

Start: PY>1000, Finishes: Finish time, Time: 18:35:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 U Gap Year 705 Len, Teresa & Annie Trenoweth 1053 1:03:00 0:59:50 1.0
2 U Mary Boon 1202 John Cruise 1136 1:10:28 1:02:02 2.0
3 U Popincoota 7170 Alan Grose & Jane Goddard 1012 1:05:05 1:04:19 3.0
4 U Deep Purple 6226 Ron Jones 1027 1:08:34 1:06:46 4.0

R1 - G Fleet - 9/4/13 at 18:10

Start: Gaffers, Finishes: Finish time, Time: 18:40:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Place Points
1 G Magpie of Mylor T2001 Robin Roebuck 0.83 DNF 3.0

R2 - G Fleet - 16/4/13 at 18:10

Start: Gaffers, Finishes: Finish time, Time: 18:40:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 G Magpie of Mylor T2001 Robin Roebuck 0.83 1:24:13 1:09:54 1.0

R3 - G Fleet - 23/4/13 at 18:10

Start: Gaffers, Finishes: Finish time, Time: 18:40:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 G Magpie of Mylor T2001 Robin Roebuck 0.83 1:53:35 1:34:16 1.0

R4 - G Fleet - 30/4/13 at 18:10

Start: Gaffers, Finishes: Finish time, Time: 18:40:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 G Magpie of Mylor T2001 Robin Roebuck 0.83 0:53:02 0:44:01 1.0

R5 - G Fleet - 7/5/13 at 18:10

Start: Gaffers, Finishes: Finish time, Time: 18:40:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 G Magpie of Mylor T2001 Robin Roebuck 0.83 1:00:44 0:50:25 1.0
2 G Clementine 49 Alan Perham & Victor Franks 1.00 0:57:48 0:57:48 2.0

R6 - G Fleet - 21/5/13 at 18:10

Start: Gaffers, Finishes: Finish time, Time: 18:40:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 G Magpie of Mylor T2001 Robin Roebuck 0.83 1:06:45 0:55:24 1.0

R1 - Q Fleet - 9/4/13 at 18:10

Start: IRC, Finishes: Finish time, Time: 18:15:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Place Points

R2 - Q Fleet - 16/4/13 at 18:10

Start: IRC, Finishes: Finish time, Time: 18:15:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 Q Xtreme 9690 Steven Hills 0.980 1:31:06 1:29:17 1.0
2 Q Encore 1663 David Cunliffe 0.923 1:37:55 1:30:23 2.0

R3 - Q Fleet - 23/4/13 at 18:10

Start: IRC, Finishes: Finish time, Time: 18:15:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 Q Xtreme 9690 Steven Hills 0.980 1:46:30 1:44:22 1.0
2 Q Encore 1663 David Cunliffe 0.923 DNF   4.0

R4 - Q Fleet - 30/4/13 at 18:10

Start: IRC, Finishes: Finish time, Time: 18:15:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 Q Xtreme 9690 Steven Hills 0.980 0:31:21 0:30:43 1.0
2 Q Encore 1663 David Cunliffe 0.923 0:35:01 0:32:19 2.0
3 Q Macavity 7528 John Murrell 0.929 0:35:14 0:32:44 3.0

R5 - Q Fleet - 7/5/13 at 18:10

Start: IRC, Finishes: Finish time, Time: 18:15:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 Q Xtreme 9690 Steven Hills 0.980 0:52:51 0:51:48 1.0

R6 - Q Fleet - 21/5/13 at 18:10

Start: IRC, Finishes: Finish time, Time: 18:15:00
Rank Fleet Boat Name Sail No HelmName PY Elapsed Corrected Points
1 Q Encore 1663 David Cunliffe 0.923 1:34:54 1:27:36 1.0



Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com